Vasaras mūzikas koncerts Bulduru baznīcā

Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas Bulduru draudze

25. jūnijā Bulduru baznīcā izskanēs vasaras mūzikas koncerts, kurā uzstāsies jūrmalnieki Marija Novicāne, Jāzeps Jermolovs un Edīte Alpe. 

Draudzīgā gaisotnē vasaras noskaņās koncertā tiks atskaņota mūzika no baroka līdz mūsdienām, dažādos sastāvos vijolei, eifonijam un klavierēm. No viegli enerģiskiem, līdz romantiski aizkustinošiem skaņdarbiem klausītājus priecēs J.S. Baha, Ž. Masnē, E. Korngolda, F. Kreislera un citu komponistu mūzika. 

Vērts pieminēt, ka koncertā dzirdēsim mūziku ikdienā netipiskam trio sastāvam: eifonijam, vijolei un klavierēm!  

Par mūziķiem:

Vijolnieks Jāzeps Jermolovs vijoļspēli apguvis Jūrmalas mūzikas vidusskolā. Studējis Vācijā, Hamburgas Mūzikas un Teātra augstskolā, kur ieguvis bakalaura un maģistra grādu. Vairāku konkursu laureāts. Kā solists uzstājies koncertos Latvijā, Somijā, Vācijā un Itālijā. Spēlējis vairāku operu un simfonisko orķestru sastāvos un pašlaik strādā Zviedrijas Nacionālajā simfoniskajā orķestrī Gēteburgā. Lielu prieku sagādā spēlēšana baznīcās, jo sevišķi mājās Latvijā.

Marija Novicāne ir mācījusies Jūrmalas mūzikas vidusskolā un Jāzepa Mediņa Rīgas Mūzikas vidusskolā. Vidusskolas laikā konkursā tika vinnēts eifonijs, ar kuru vēl joprojām Marija muzicē. Studējusi Karaliskajā Ziemeļu mūzikas koledžā Mančestrā, Lielbritānijā. Ar starptautisku eifoniju kvartetu vinnējusi konkursos Lielbritānijā un ASV, kā arī koncertējusi Lielbritānijā, ASV un Singapūrā. Šobrīd strādā Zemessardzes orķestrī kā orķestra koncertmeistare un eifoniste. 

EDĪTE ALPE ir Dubultu ev. lut. draudzes ērģelniece, kā arī muzikālās dzīves vadītāja un koncertu producente; starptautiskā ērģeļmūzikas festivāla Vox angelica dibinātāja un vadītāja. No 1998. gada ir Jūrmalas Mūzikas vidusskolas pedagoģe, kur kopš 2007. gada pasniedz ērģeļspēli. Absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. Papildinājusies Ziemeļuplandes internacionālajā Bruksorgel vasaras akadēmijā Zviedrijā un studējusi Karaliskajā konservatorijā Toronto, Kanādā.